Bačkůrky pro děti - jak je vybrat, aby se líbily

Jedno z nejdůležitějších obutí pro děti, které si vůbec umíte představit. Dětské bačkůrky. Děti v nich ve školce a škole tráví většinu dne. A vy jako rodiče jednoznačně chcete, aby jejich bačkůrky byly vhodné a podporovaly zdravý vývoj dětské nožičky. No a dětem se samozřejmě musí líbit! Což může být někdy oříšek!

Zdravá bačkůrka – zdravé dítě

Jak správně vybrat dětské bačkůrky? Má to svá pravidla! V první řadě je potřeba znát správnou velikost nožičky vaší ratolesti. Nejlépe a nejpřesněji ji změříte tak, pokud dítko postavíte bosé na podložku (papír, karton, …) a obkreslíte ji. Pak už stačí vzít metr a dobře změřit délku nožičky na papíře. Měřte vždy nejdelší úsek, ať už je od palce, druhého palce na noze, až po nejdelší bod patičky. Tato naměřená míra je potom základem pro výběr správné velikosti. U každého výrobce se mohou velikosti dětských bačkůrek lišit, proto neváhejte naměřené míry porovnat s konkrétní tabulkou velikostí.

Druhým aspektem je také šířka dětské nohy. Přirozený vzhled nožičky je mírně rozpláclý v oblasti prstíků a tuto přirozenost je velmi dobré zachovávat a podporovat tak zdravý vývoj nožičky. Bačkůrky by proto měly být v přední oblasti rozšířené, nebo alespoň ne zúžené. Ty totiž tlačí z boku na nožní kůstky a nepříjemně ovlivňují nejen nožičku, ale v budoucnu mohou zadělat na pořádnou řadu problémů s držením těla, zády a podobně.

Jako třetí také prozkoumejte to, jak vysoký nárt váš potomek má. Pokud patří k dětem s vyšším nártem, zaměřte svou pozornost na bačkůrky, které budou pro tento typ nohy přímo ušité. Tuto informaci většinou naleznete v popisku produktu od výrobce. Opět platí – nožička by neměla být bačkůrkou omezována a nikde nesmí tlačit nebo dřít. Nezapomínejte také na nadměrek, který je u dětské obuvi samozřejmostí. Měl by se pohybovat od 1 do 2 centimetrů, čím mladší dítko, tím větší nadměrek. Dáte tak dostatečný prostor vývoji nožky vašeho malého drobečka.

Stylové bačkůrky pro malé princezny

Dětské papuče ale samozřejmě nejsou jen o zdravých nožičkách. Pokud chcete, aby je vaše dítko rádo nosilo, musí také splňovat jedno jasné kritérium – musí se líbit! A to nemusí být úplně snadné! V kamenných obchodech a na webových stránkách CCC najdete opravdu široký výběr dětských bačkůrek.

U dětí jsou velmi oblíbené kreslené postavičky. Ať už vaše dítko miluje Ledové království, Tlapkovou patrolu nebo klasické postavičky z dílny Walta Disneyho, není důvod, proč jim to nedopřát. Stejně tak, máte-li doma malého milovníka zvířátek, vesmíru, dinosaurů nebo třeba jen konkrétní barvy. Pokud se vašim dětem budou jejich bačkůrky líbit, zvyšujete tak pravděpodobnost, že je budou rády nosit!

Velmi populární jsou tzv. bosé papuče, které fungují tak trochu jako silnější ponožky. Ty se hodí zejména pro domácí použití. Děti v nich netráví tolik času a mají jeden hlavní účel – zahřát. Pokud doma máte plovoucí podlahy, dlažbu nebo jinou variantu „studené“ podlahy, klidně je dětem povolte. U holčiček jsou oblíbené zejména chlupaté modely v roztomilých dívčích barvách!

A jak tedy s dětmi papuče vybírat? Snadno! Vy hlídejte, zda jsou zdravé a nebudou jejich dětské nožičce škodit. Z variant, které projdou vaším přísným „výběrovým řízením“ pak nechte děti zvolit tu správnou variantu přesně pro ně! Uvidíte, že své nové bačkorky budou milovat!