Ostrava jede! Známe žádané rezidenční lokality v našem městě

Ostrava je městem, které překvapuje rychlostí svého rozvoje. Probíhá zde intenzivní transformace z čistě průmyslového města na lokální centrum kultury, turismu, ale i kvalitních služeb a gastronomie. Město díky tomu láká nové obyvatele nejen ze Slezska a Moravy. Které lokality jsou nejžádanější?

Moravská Ostrava aneb centrum města

Možná nevíte, že se Ostrava dělí na tzv. Moravskou Ostravu a Slezskou Ostravu. Tyto části jsou rozděleny řekou Ostravicí. Mezi místními z obou částí města sice panuje drobná rivalita, ta je však založena spíše na historickém vývoji a v běžném životě ji nepostřehnete.

Samotné centrum města, které dnes z hlediska kvality prostředí, nabídky služeb, úrovně gastronomie i dle mnoha dalších ukazatelů jednoznačně snese srovnání s jinými evropskými městy, patří logicky mezi nejžádanější rezidenční lokality. Výhodou Ostravy je, že na rozdíl například od Prahy není centrum města cenově nedostupné ani pro střední třídu či pro průměrně vydělávající rodiny. I v Ostravě samozřejmě v posledních letech ceny nemovitostí prudce rostly, stále se ale nacházejí v přijatelných mezích.

V centru města máte v docházkové vzdálenosti veškerou občanskou vybavenost. Je navíc skvěle napojené na veřejnou dopravu. A tak se velice rychle přemístíte, kamkoliv potřebujete.

Ostrava-Poruba: Čtvrť, která si žije svým životem

Velice zajímavou čtvrtí, hledáte-li pronájem bytu Ostrava, je ostravská Poruba. Dnes jde o jakési předměstí Ostravy, které ale zároveň tak trochu žije vlastním životem. Jde o zcela soběstačnou část města, která navíc překypuje obchody (včetně největších evropských a světových řetězců) i restauracemi. Nachází se zde také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Této čtvrti dominuje bytová zástavba. Jde o směs panelových domů a cihlových bytových domů z 20. století. Na velice dobré úrovni je i dopravní dostupnost, a to jak v rámci Ostravy, tak z hlediska cesty do jiných částí ČR i do zahraničí.

Poklidné Petřkovice

Skutečně atraktivní částí Ostravy jsou Petřkovice. Ty se nacházejí v severní části města. Turisté se tam často podívají v souvislosti s návštěvou Landek Parku, jehož součástí je velice populární hornické muzeum.

Petřkovice jsou klidnou rodinnou čtvrtí, ve které převládají rodinné domy. Najde se tu ale i několik bytových domů. Jde o unikátní čtvrť, která působí takřka venkovsky, ačkoliv je na okraji třetího největšího města v ČR. Poskytuje komfortní napojení na veřejnou dopravu a doslova za rohem máte i dálnici, po které můžete automobilem vyrazit do celé Evropy.

Aby toho nebylo málo, opačným směrem se rozprostírají hluboké lesy lákající k procházkám.

Formule 1: Královna motosportu

Formule 1 – místo kde se rychlost, technologie a talent spojují v úžasné závody na nejprestižnějších okruzích světa.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.