Ostrava jede! Známe žádané rezidenční lokality v našem městě

Ostrava je městem, které překvapuje rychlostí svého rozvoje. Probíhá zde intenzivní transformace z čistě průmyslového města na lokální centrum kultury, turismu, ale i kvalitních služeb a gastronomie. Město díky tomu láká nové obyvatele nejen ze Slezska a Moravy. Které lokality jsou nejžádanější?

Moravská Ostrava aneb centrum města

Možná nevíte, že se Ostrava dělí na tzv. Moravskou Ostravu a Slezskou Ostravu. Tyto části jsou rozděleny řekou Ostravicí. Mezi místními z obou částí města sice panuje drobná rivalita, ta je však založena spíše na historickém vývoji a v běžném životě ji nepostřehnete.

Samotné centrum města, které dnes z hlediska kvality prostředí, nabídky služeb, úrovně gastronomie i dle mnoha dalších ukazatelů jednoznačně snese srovnání s jinými evropskými městy, patří logicky mezi nejžádanější rezidenční lokality. Výhodou Ostravy je, že na rozdíl například od Prahy není centrum města cenově nedostupné ani pro střední třídu či pro průměrně vydělávající rodiny. I v Ostravě samozřejmě v posledních letech ceny nemovitostí prudce rostly, stále se ale nacházejí v přijatelných mezích.

V centru města máte v docházkové vzdálenosti veškerou občanskou vybavenost. Je navíc skvěle napojené na veřejnou dopravu. A tak se velice rychle přemístíte, kamkoliv potřebujete.

Ostrava-Poruba: Čtvrť, která si žije svým životem

Velice zajímavou čtvrtí, hledáte-li pronájem bytu Ostrava, je ostravská Poruba. Dnes jde o jakési předměstí Ostravy, které ale zároveň tak trochu žije vlastním životem. Jde o zcela soběstačnou část města, která navíc překypuje obchody (včetně největších evropských a světových řetězců) i restauracemi. Nachází se zde také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Této čtvrti dominuje bytová zástavba. Jde o směs panelových domů a cihlových bytových domů z 20. století. Na velice dobré úrovni je i dopravní dostupnost, a to jak v rámci Ostravy, tak z hlediska cesty do jiných částí ČR i do zahraničí.

Poklidné Petřkovice

Skutečně atraktivní částí Ostravy jsou Petřkovice. Ty se nacházejí v severní části města. Turisté se tam často podívají v souvislosti s návštěvou Landek Parku, jehož součástí je velice populární hornické muzeum.

Petřkovice jsou klidnou rodinnou čtvrtí, ve které převládají rodinné domy. Najde se tu ale i několik bytových domů. Jde o unikátní čtvrť, která působí takřka venkovsky, ačkoliv je na okraji třetího největšího města v ČR. Poskytuje komfortní napojení na veřejnou dopravu a doslova za rohem máte i dálnici, po které můžete automobilem vyrazit do celé Evropy.

Aby toho nebylo málo, opačným směrem se rozprostírají hluboké lesy lákající k procházkám.

5 tipů na ideální skladiště

Čas od času potřebuje každý něco bezpečně uskladnit, ať už hledáte možnosti, jak uskladnit vaši zahradní techniku na zimu či stavební nářadí na nechráněné stavbě, máme pro vás několik tipů, které vám s výběrem ideálního skladiště pomohou.

Nejlepší bary v České republice 2023

Vzhledem k tomu, že v České republice je tolik barů a online casino, není divu, že většina turistů a návštěvníků, kteří sem zavítají poprvé, někdy neví, které z nich navštívit.

Čo potrebujete vedieť o stávkovaní na e-športy

Stávkovanie na esports je čoraz populárnejšie, preto uprednostňujeme poskytovanie informácií, aby ste si tento zážitok užili naplno.